ŽALUZIE VYSOČINA / MONTÁŽ A SERVIS

ROLETA DEN a NOC
Tel: +420 607 802 268 / +420 777 831 343 Po - Pá 8.00-15.00 Hod. / ŽALUZIE - ROLETY - SÍTĚ PROTI HMYZU / ŽALUZIE VYSOČINA - ROLETY VYSOČINA - DEN A NOC VYSOCINA - VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE VYSOČINA - SERVIS ŽALUZIÍ VYSOČINA - STÍNĚNÍ VYSOČINA - ŽALUZIE - ROLETY - SÍTĚ PROTI HMYZU - SERVIS ŽALUZIÍ - OPRAVY ŽALUZIÍ / Objednávky přijímáme: So - Ná 9.00 - 15.00 Hod./ ŽALUZIE Vysočina - Těšíme se na případnou spolupráci...Zdeňka a Vojta Maurerovi, Starý Pelhřimov 4, 393 01 IČ 86877992

Rolety Den a Noc

Rolety Den a noc jsou praktickým důkazem, že i stínící technika se vyvíjí. Přestože stále ještě vedou horizontální žaluzie, právě rolety Den a noc jim začínají obrazně vypalovat břehy rybníku. Kombinují v sobě totiž přednosti žaluzií a tradičních rolet. Vyšší pořizovací náklady, snadné ovládání, široká nabídka materiálů, barev a dekorů, dostupný záruční i pozáruční servis. Přitom však mají právě rolety Den a noc oproti klasickým řešením stínění i řadu dalších výhod: 

 • Rolety Den a Noc doporučuji nechat namontovat odbornou firmou přímo na okno nebo na stěnu/ strop

 • Nedoporučuji u rolet Den a Noc uchycení na plastové úchyty přímo na okenní rám - praskne a máte po roletě - nedoporučuji ani jiné způsoby uchycení na plastových držácích apod.

 • Nedoporučuji nákupy rolet Den a Noc v obchodních centrech - naprostá nekvalita materiálu výrobků

 • Rolety Den a Noc dosahují plynulé intenzity stínění celé plochy okna či jen jeho části.

 • Rolety Den a Noc nejsou tolik náročné na čištění, prach se z těchto rolet oklepává samotným používáním. Jsou mnohem lepší na užívání než záclony nebo závěsy.

 • Konstrukce našich rolet je z kvalitních materiálů a s malým množstvím dílů.

 • Design rolety snadno změníme výměnou látky.

 • Pokud nastavíme úplné zatemnění, světlo nám zvenčí nebude vůbec prosvítat. Doporučuji mnontovat do všech oken s přesahem a spodní fixací.

 • Volba intenzity pronikajícího světla je jen na nás i po úplném zatažení rolety, a to volbou průsvitnosti látky.

 • Textilní látky rolet Den a noc nejsou schopné akumulovat teplo, brání tak přehřívání interiéru, což bývá jinak stinná stránka vnitřních žaluzií.

 • Výběrem světlé látky nižší gramáže místnost prosvětlíme, aniž by bylo vidět dovnitř.

Kdy je pravý čas na pořízení rolet Den a Noc

Pokud máte doma staré a již nepraktické žaluzie, které jsou navíc poškrábané a nebo špinavé a těžko se čistí, je vhodný čas na jejich výměnu, třeba za rolety Den a Noc. Stejně tak jsou ale ideálním řešením pro novostavby a domy rekonstruované či zateplované s novými okny.

Navíc je zajímavá i péče o takové stínění - minimum péče oceníte i Vy. Zavrhněte stereotypní řešení a vyzkoušejte rolety Den a Noc pro začátek alespoň do jedné místnosti, určitě si je zamilujete.

Jak fungují rolety Den a Noc

Konstrukce rolet Den a Noc je podobná klasickým roletám, jelikož se jejich textilie vysouvá a zasouvá do kazety umístěné nad oknem. Stínění zajišťuje látka zvoleného vzoru, barev a průsvitnosti, ta však nevisí jenom tak ve vzduchu, ale je vedena pevným silonem. Tyto rolety navíc připomínají žaluzie, protože se také skládají z jednotlivých „lamel“, i když o mnoho širších a textilních. 

Pokud se rozhodneme pro vytažení celé látky nahoru, okno zcela odkryjeme, pokud ji naopak zcela stáhneme dolů, okno je zcela zakryto, přitom je ale regulován průchod světla změnou úhlu, který jednotlivé lamely svírají se svislou plochou okna. Navíc ale rolety Den a Noc umožňují nastavit výšku mezery, přes kterou bude světlo pronikat. Látka má totiž pruhy ze dvou různých materiálů, tím prvním je síťka, která průchodu světla prakticky nebrání, tím druhým pak neprůhledná a nebo do určité míry průsvitná látka.

Čím světlejší je látka a čím má menší gramáž, tím více světla proniká do místnosti a naopak. Při vytahování rolety pak dochází k vzájemnému překrývání obou materiálů, a když se kryje neprůhledný pruh s průhledným, okno je plně stíněné. Při krytí průhledného pruhu s dalším průhledným je stíněna jen ta část okna, kde se kryje neprůhledný pruh s dalším neprůhledným. Látka rolety je přitom navinuta v kazetě, ve které je uchycen i volný konec a v průvěsu látky odvíjené z kazety je zavěšeno závaží. Látka se proto chová jako lano na kladce.​

den a noc jihlava / roleta den a noc vysočina / rolety den a noc vysočina / roleta den a noc jihlava