ŽALUZIE JIHLAVA - SERVIS ŽALUZIÍ JIHLAVA - OKNOSERVIS SLUŽEB JIHLAVA

ROLETY DEN a NOC

Od 27. 2. 2023 účtujeme paušální částkou 500 Kč veškeré zaměření žaluzií, rolet, sítí proti hmyzu a dalších okenních služeb. Splatnost v hotovosti na místě zaměření - konzultace. / Pohonné hmoty + čas technika /

TEXTILNÍ LÁTKOVÉ ROLETY DEN A NOC

Jen rolet je tolik druhů, že rozhodnout se pro nějaký konkrétní typ není vůbec snadné – závěsy, záclony, žaluzie vodorovné i svislé, látkové i kovové, rolety Den a noc, římské, benátské, japonské, papírové, skládané… Jednomu z toho jde hlava kolem. Jak si vybrat správně toho nejlepšího pomocníka pro stínění a práci se světlem v naší domácnosti nebo v kanceláři?

Univerzální ideální řešení neexistuje

Je to tak, jak říká jeden poznatek z módy a oblékání – univerzální velikost nesedí nikomu. Podobně se nedá o nějakém typu stínění prohlásit, že je nejvhodnější pro všechny situace a potřeby. Vždy je potřeba zjistit, v jaké situaci se nacházíte a co od rolet požadujete nebo co by měla stínicí technika zajistit.

Základní funkce stínicí techniky

Obecně lze shrnout funkce rolet nebo žaluzií do několika bodů:

Stínění a práce se světlem.

To je zřejmě základní funkčnost všech druhů stínicí techniky. Nadměrné množství slunečního světla, které do místnosti proniká oknem nebo prosklenou stěnou, je potřeba regulovat.

Ovšem úplné zatemnění také vždy nevyhledáváme. V místnostech, kde se pracuje, jako je běžná kancelář, pracovna či kuchyň, je dobré nějaké přirozené sluneční světlo využívat. Není ekonomické a ani ekologické zatáhnout rolety, které zajistí úplné zatemnění, a pak v místnosti rozsvítit.

Mnohem lepší je pořídit si rolety s nižším stupněm zatemnění. Ty při plném zatažení sice zabrání ostrým paprskům v průniku do místnosti, ovšem nechají pronikat rozptýlené světlo, a tak je zajištěna příjemná míra přirozeného osvětlení.

Samozřejmě, že jsou ale situace, kdy potřebujete plné zatemnění. Například v ložnici nebo v dětském pokoji. Žijeme totiž v době, kdy je těžké najít místo, kde je opravdová tma. Reklamní poutače, pouliční lampy a reflektory projíždějících aut nás v noci ruší a budí. Pro místnosti určené ke spaní tedy potřebujeme tzv. rolety blackout, které nepropustí zkrátka vůbec nic.

Ochrana soukromí

Není nic příjemného, když Vám někdo narušuje soukromí. I jen letmý pohled okolojdoucích z ulice skrz okno je velmi rušivý. Rolety nebo žaluzie to snadno vyřeší. Stačí jen obyčejné záclony a je to vyřešeno. Vy sice ven vidíte krásně, ale pohled dovnitř je dost obtížný.

Tohoto principu využívají i rolety Den a noc. Jsou totiž složeny z pravidelně se střídajících pruhů tkaniny. Vždy je jeden pruh průsvitný jako záclona a druhý je z plné látky. Stačí tedy roletu nastavit do režimu „Den“, a tím zajistíte dostatek přirozeného světla spolu s potřebným soukromím.

Regulace tepla

Další funkcí různých stínicích systémů je práce s teplem. V létě řešíme problém, co s nadměrným teplem, které nepříjemně zvedá teplotu i v bytě či domě. Není vždy nutné pořizovat si drahou klimatizaci. Stačí jen zvolit si správný druh stínicí techniky.

Nejlepším bojovníkem s teplem jsou termorolety. Jak už napovídá název, Termo rolety pracují kromě světla hlavně s teplem. Připomínají běžné rolety do oken, ale jsou vybaveny TERMO látkou pro úplné zatemnění a ochranu před horkými letními dny. Velkou výhodou termo rolet je, že v létě chrání místnost před přehřátím a v zimě zabraňují úniku tepla z místnosti.

Termo rolety patří mezi běžné látkové rolety. Rozdíl je zejména v použité látce, která svými vlastnostmi umožňuje blokování jak světla, tak hlavně tepla. Vždy si tedy můžete nastavit přesně tu teplotu, která Vám vyhovuje, nezávisle na počasí či roční době.

Vyšší míra bezpečí

Rolety dokonce dokážou odradit případné narušitele a zloděje. Pokud používáte třeba venkovní kovové rolety, zloději si pravděpodobně vyberou jiný objekt k vyloupení.

Ale i v případě, že máte „obyčejné“ rolety Den a noc, můžete zlodějům zabránit v pohledu do místnosti. Pokud má na výběr, jistě si zvolí objekt, který mu slibuje nějaký jistý zisk, než aby riskoval vloupání do domu, kde neví, zda bude něco cenného.

V každém případě ale své obydlí zabezpečte pořádně a rolety mějte jen jako doplňující bezpečnostní prvek.

Výhody rolet Den a noc

Jakkoliv si za svým tvrzením, že univerzální řešení neexistuje, stojíme, jsou rolety Den a noc překvapivě mnohostranné.

Výborně pracují se světlem a dokážou jej plynule regulovat. Nejen tím, že se dají stáhnout do libovolné výšky, ale hlavně díky svému principu střídajících se průhledných a neprůhledných pruhů. Jakmile totiž roletu stahujete či naopak vytahujete, pruhy mění vzájemně svou polohu.

Rolety Den a noc jsou také vynikající v ochraně soukromí. Dovolí Vám sice bez problémů podívat se ven, ale pohled zvenčí dovnitř už možný není.

Pokud není boj s tepelnými ztrátami v zimě nebo naopak s nadměrným zahříváním v létě to hlavní, co od rolet očekáváte, umí rolety Den a noc poskytnou i určitou tepelnou ochranu. A to zejména ty, které používají silnější látky s vyšší gramáží.

Stínící technik Vojťas - Žaluzie / Rolety / Sítě proti hmyzu / Servis oken

  • od roku 1997 oblékáme vaše okna a dveře - česká stínící technika

  • od roku 1997 zaměřujeme a montujeme interiérové žaluzie

  • od roku 1997 provádíme servisy a výměny interiérových žaluzií

  • od roku 1997 seřizujeme a kontrolujeme funkčnost oken s celoobvodovým kováním

PŘÍJEM ZAKÁZEK: Tel: +420 777 831 343 WhatsApp / Po - Pá: 8.00 - 15.00 Hod.