ŽALUZIE JIHLAVA / MONTÁŽ A SERVIS

TEXTILNÍ ROLETKY
Tel: +420 777 831 343 Po - Pá 8.00-15.00 Hod. / ŽALUZIE - ROLETY - SÍTĚ PROTI HMYZU / PROVOZNÍ A KONTROLNÍ SERVIS OKEN A DVEŘÍ / ŽALUZIE VYSOČINA - / OKENNÍ A DVEŘNÍ TĚSNĚNÍ / FRÉZOVANÉ TĚSNĚNÍ / ROLETY VYSOČINA - DEN A NOC VYSOCINA - VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE VYSOČINA - SERVIS ŽALUZIÍ VYSOČINA - STÍNĚNÍ VYSOČINA - ŽALUZIE - ROLETY - SÍTĚ PROTI HMYZU - SERVIS ŽALUZIÍ - OPRAVY ŽALUZIÍ / Objednávky přijímáme: So - Ná 9.00 - 15.00 Hod./ ŽALUZIE Vysočina - Těšíme se na případnou spolupráci...Zdeňka a Vojta Maurerovi, Starý Pelhřimov 4, 393 01 IČ 86877992

Textilní interiérové rolety na míru vašeho okna nebo vašich dveří

Textilní rolety slouží k ochraně před sluncem a chrání také naše soukromí.

Montují se na okna nebo dveře a ovládají se řetízkem, který může být z plastu nebo kovu. Jsou nyní velmi oblíbené a v módě, kvůli možné pestrosti výběru barev látek, se kterými hravě sladíte váš celý interiér.

Textilní roleta se tak stala dekorativním prvkem na oknech a dveřích, který dává vašim pokojům osobitý nádech. Ale nejen to. Nyní existuje mnoho různých verzí s mnoha funkcemi.

  • jednoduchost
  • funkčnost
  • dokonalé sladění

V závislosti na použitém materiálu může roleta zatemnit místnost, zabránit nepříjemným dopadajícím paprskům při práci na PC , odrazit UV paprsky, které mohou poškodit nábytek, a zajistí příjemné klima ve vašem interiéru.

Textilní interiérové rolety jsou vhodné do všech typů oken včetně atypických rozměrů. Poskytují dokonalé zastínění interiéru, plynulou regulaci světla a elegantní provedení.

Druhy materiálu a barva rolet

Rolety z přírodních materiálů dodají interiéru punc osobitosti a komfortu. Výběrem tkaniny lze přehřátí prostoru redukovat a barvou zase ovlivnit množství dopadajícího světla.

V nabídce na trhu jsou i cenově dražší textilní rolety s teflonovou vrstvou, která je nanesena na jejich rubové straně. Jejich vlastností je, že odrážejí sluneční záření, díky tomu se interiér nepřehřívá od slunce a do místnosti propouští jen rozptýlené světlo.  

Rolety jsou většinou vyráběny převážně z bavlny, ale aby textilie odolaly UV záření i zašpinění, je povrch látky speciálně upraven kvalitní apreturou, oddalující stárnutí a blednutí textilie. Bavlna tak ve směsi s polyesterem, akrylem či polyetylénem a dalšími polymery vykazuje vyšší zatemňující schopnost či tepelnou reflexi.

Vnitřní textilní rolety

Kvalitní látkové okenní rolety jsou skvělým a funkčním doplňkem každého pokoje. Textilní rolety lze využít jak v bytech a rodinných domech, tak v komerčních prostorech jako jsou školy, kanceláře či ordinace. Textilní rolety se snadno instalují a používají. Jejich údržba je nenáročná. Látka na roletách je totiž potažena speciální vrstvou, která nezachycuje znečištění. Rolety můžete opatrně vysávat nebo jemně očistit navlhčených hadříkem. 

Tradiční textilní (látkové) rolety se poslední roky vrací na scénu, jelikož znova objevujeme jejich přednosti. Také se vám v bytě příšerně nahřívají hliníkové vnitřní žaluzie? To se vám s látkovými roletami nestane. Pořídit je přitom lze v mnoha provedeních včetně rolet velkoplošných. V módě jsou přírodní materiály, odstíny a provedení.

Přednosti látkových rolet

Moderní látkové rolety nemají s těmi starými prakticky nic společného a hodí se i do zcela moderních interiérů. Vyrábí se z moderních materiálů, jejich ovládání je snadné a oproti původním roletám bezporuchové. Ale hlavně se pyšní několika výhodami, kterými předčí ostatní stínící techniku:

  • Příjemně zastíní místnost a dovedou ji dokonce i zatemnit. A právě to oceníme například při sledování domácího kina, při práci u počítače a nebo po ránu, když si chceme v šeru přispat.
  • Fungují jako výborná tepelná izolace – účinně zabraňují pronikání tepla do místnosti za horkých slunečných dní a naopak i jeho unikání ven, což oceníme v zimě. Uvádí se izolační schopnosti v hodnotách až 34% unikajícího tepla.
  • Výborně izolují i hluk přicházející z ulice, některé až o 30%. 
  • Roletu snadno namontujeme na strop, mezi okna, či nad okno i svépomocí. Navíjecí mechanismus se totiž ukryje do běžné garnýže zavěšené na zdi.
  • Oproti jiné stínící technice jsou látkové rolety velmi levné, přitom však velice účinné.
  • Moderní látkové rolety můžeme dokonale sladit s ostatním vybavením svého bytu.

Kam se látkové rolety hodí?

Látkové rolety jsou vhodné pro jakákoli okna a do jakéhokoli interiéru. Problémem pro ně nejsou ani okna kruhová, oválná, trojúhelníková, stropní či střešní. Snadno seženete rolety pro jakýkoli atyp včetně nadměrně velkých oken či prosklených ploch – nejčastěji fasád. Jakýkoli prodejce vám nabídne klasické rozměry o šířkách 60 až 120 / 140 cm, ovšem pořídit si lze na zakázku rozměry zcela libovolné.

Moderní navíjecí mechanismus

Hlavní rozdíl oproti starým roletám najdeme v navíjení látky. Stále se sice používají pružinové rolety, které ovládáme rukou či pomocí lanka nebo provázku (roleta se sama navine po mírném trhnutí), ovšem nabízen je i klikový mechanismus (roletu stahujeme a vytahujeme otáčením kliky napojené na roletovou tyč), ovládání řetízkové (zacházíme s nimi jako se žaluziemi – taháme za řetízek, jde o nejčastěji využívaný mechanismus současnosti) a rolety poháněné elektromotorem včetně možnosti dálkového ovládání. 

Materiály rolet a vzory

Všechny rolety jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů, čímž je zajištěna jejich správná funkčnost a životnost. Kromě klasických roletových textilií jsou též kombinovány přírodní a umělé látky a výběr je skutečně obrovský. Lze vybrat i různé vzory a barvy s ohledem na textilie a koberce, které již byly v interiéru použité. Čili snadno sladíte vybavení bytu. Ovšem nabízené jsou i zcela čiré rolety bez vzorů, pouze zmírňující intenzitu slunečního záření a ostrost denního světla. Přitom v módě jsou nyní přírodní rolety bez vzorů, v jednoduchých přírodních barvách a bez umělých vláken.

Rolety a zdraví

V kancelářích a pracovnách pomáhají rolety snižovat únavu očí, doma naopak pomohou navodit klidnou atmosféru vytvořením homogenního světla.

Rolety též zabraňují vytváření nepříjemných odlesků na LCD obrazovkách a plazmových televizích. A pokud si přejete opravdu odpočinout, dovedou některé typy rolet vytvořit v bytě tmu i v pravé poledne. V kanceláři pak zase umožní třeba projekci.

Interierové textilní rolety

Tyto rolety nabízí pestrost ve výběru textilií a v mnoha způsobech ovládání a zároveň rozmanité stupně ochrany před slunečním zářením. Mohou být použité u standardních oken, střešních oken, ale i v zimních zahradách. Nabízené jsou textilní rolety s nosným profilem, oblou či hranatou kazetou, a  to v provedení pro okna běžná i střešní.

Kazetové rolety umožní například dokonalé zastínění při práci u počítače, zvýšíte tak svou koncentraci a ochráníte si oči. Specifickým řešením jsou rolety nazývané plisé. Jejich název vychází ze skladů textilie (textilie je skládaná). Plisé s látkou napařenou hliníkem na rubové straně navíc odráží UV-záření. Další zajímavostí jsou takzvané římské rolety, které jsou ovládané provázkem. Vy taháte za provázek a roleta se posouvá nahoru. Když provázek pustíte, roleta se sama svou vlastní vahou rozloží přes celou stíněnou plochu. Vytahování římské rolety vytváří elegantní pravidelné vodorovné záhyby.

rolety vysočina - rolety jihlava - látková roleta jihlava - interiérová roleta jihlava